OCHOTNICY DO POMOCY PRZY PRACACH W HAWARZE

Od czasu, kiedy została otwarta strona Projektu Cheops wiele osób zgłaszało gotowość i chęć pomocy przy wykopaliskach w Egipcie. W tej chwili na liście w naszym biurze jest ponad 150 nazwisk. Sprawa ochotników była już dyskutowana przez nas w Egipcie i okazuje się, że nie wystarczy tylko chcieć pojechać i pomagać. Trzeba mieć na to specjalne zezwolenie i tzw. „security clearance” (czyli sprawdzenie przez egipskie służby specjalne). Każdy może pojechać jako turysta i popatrzeć na wykonywane prace. Aby jednak móc włączyć się w nie aktywnie, trzeba przejść przez specjalny proces kontrolny, który trwa w Egipcie około trzech miesięcy. Wyjątkiem – są studenci Uniwersytetu Wrocławskiego (szczególnie Wydziałów Archeologii i Geologii), gdyż w umowie pomiędzy Uniwersytetami jest odrębny paragraf regulujący tę sprawę.

Dlatego wszystkie osoby, które deklarowały chęć pomocy i są na liście ochotników proszę o cierpliwość. W czasie naszego najbliższego pobytu będziemy ponownie omawiali sprawę ochotników i wtedy podam na naszej stronie w dziale „Nowości” i na „Forum” kolejne ustalenia i szczegóły.

Na koniec chciałem wyjaśnić i podkreślić, że Fundacja „Dar Światowida” nie jest w stanie pokryć ochotnikom kosztów przelotu do Kairu, oraz kosztów ich pobytu. Jedynie, co możemy zapewnić – to na miarę wolnych miejsc – noclegi w wynajętej w Fayum willi. Resztę kosztów potencjalny ochotnik pokrywa sam. Piszę o tym, gdyż były już telefony do naszego biura z zapytaniem „Ile Fundacja płaci ochotnikom i jakie koszty pokrywa”? Mam nadzieję, że nie będzie już w tej sprawie więcej niedomówień i niejasności.

Andrzej Wójcikiewicz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Hawara. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s