ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I WIADOMOŚCI

Warszawa, 20 grudnia 2007

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę wszystkim zainteresowanym Projektem Cheops, wszystkim forumowiczom, wszystkim moim korespondentom i wszystkim osobom, które zaglądają na naszą stronę internetową spokojnego i radosnego Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Życzę Wam, aby każdy dzień roku 2008 był lepszym od poprzedniego i aby wszystkie ważne cele, które sobie stawiamy były osiągnięte.
Dziękuję też za Wasze zainteresowanie i wsparcie. Dziękuję za Waszą liczną obecność na wszystkich naszych prezentacjach multimedialnych na terenie całego kraju. Dziękuję wszystkim darczyńcom – zarówno tym, którzy wpłacali i wpłacają niewielkie kwoty, jak i tym, którzy wspomogli nas bardzo znacząco. Dzięki Wam wszystkim – możemy funkcjonować jako Fundacja i jesteśmy przygotowani do finansowania początkowych badań w Hawarze.
Zdaję sobię sprawę, że przez ostatnie parę miesięcy nie było na naszej stronie internetowej żadnych „nowości”. Przyczyną tego był fakt, że nie chciałem pisać o Projekcie dopóki nie będzie konkretnych decyzji ze strony egipskiej. Trudno jest opisywać rozmowy, negocjacje, ustalenia, terminy (które są później przesuwane), gdyż są to procedury wstępne, które – jak nauczyły nas poprzednie doświadczenia – mogą znaczyć wiele lub bardzo mało.
Nie znaczy to jednak, że w Projekcie nic się nie działo. Działo się – i to sporo. W dniach 15-19 października 2007 roku, czteroosobowa grupa z Fundacji „Dar Światowida” wyjechała do Egiptu na rozmowy z  przedstawicielami władz Uniwersytetu w Kairze, oraz na wizytę w rejonie piramidy mułowej w miejscowości Hawara, około 90 km na południe od trzech piramid. Tam, gdzie według Lucyny Łobos znajduje się wejście do Wielkiego Labiryntu. Towarzyszyła nam ekipa telewizji TVN z programu „Discovery”. Sądzę, że materiał, jaki został nakręcony będzie bardzo ciekawy i że nasza współpraca będzie kontynuowana.
Projekt badań w rejonie Hawary (przy współpracy Uniwersytetu w Kairze z Uniwersytetem Wrocławskim) został już złożony Dyrektorowi Najwyższej Rady Starożytności – Zahi Hawassowi. Mamy zapewnienia, że decyzja będzie podjęta jeszcze w tym roku, ale ponieważ czas egipski płynie trochę inaczej niż nasz w Polsce – sprawa może się przesunąć do stycznia 2008. Teraz czekamy tylko na odpowiedź. Gdy się pojawi – ogłosimy to natychmiast w naszych „”Nowościach””.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wspaniałej zabawy Sylwestrowej!

Andrzej Wójcikiewicz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s