Opóźnione wykopaliska w Hawarze ruszyły

wojcikiewiczMoja podróż do Egiptu i wizyta w Hawarze odbyła się w dniach 7-11 marca 2009. Podróż była potrzebna, aby przygotować budżet na sezon badań w Hawarze w okresie kwiecień 2009 – kwiecień 2010. Okres od kwietnia do kwietnia jest związany z podpisaniem aneksu do umowy pomiędzy Uniwersytetem w Kairze i Uniwersytetem Wrocławskim, przedłużającym ważność umowy na następny rok. Poprzednia umowa została podpisana 7 kwietnia 2008 roku. Przypominam, że ze strony Uniwersytetu Wrocławskiego podpisał ją prof. dr hab. Krzysztof Nawotka (Prorektor d/s współpracy z zagranicą) a ze strony Uniwersytetu w Kairze – prof. dr Alaaeldin Shaheen, Dziekan Wydziału Archeologii.

Jednocześnie intencją tego wyjazdu było precyzyjne uzgodnienie z prof. Shaheenem i dr Redą miejsca rozpoczęcia wykopalisk, oraz ustalenie harmonogramu prac. Z naszych poprzednich informacji wynikało, że prace wykopaliskowe miały być rozpoczęte 1 lutego, później termin przesunięto na 1 marca i w końcu podana została data 15 marca. Jak mnie poinformował dyrektor generalny prac w Hawarze, prof. Shaheen, opóźnienia zostały spowodowane długim okresem załatwiania przez Najwyższą Radę Starożytności tzw. „security clearence“ dla naszej polskiej grupy, gdyż samo pozwolenie zostało wydane 29 stycznia.

W tej chwili mogę już poinformować wszystkich, którzy czytają naszą stronę, że prace wykopaliskowe rozpoczęły się wczoraj, czyli w niedzielę (w Egipcie jest to dzień pracy) 15 marca 2009 roku. Rozpoczęły się jednocześnie w trzech miejscach. Najważniejszym dla nas miejscem jest obszar wskazany w listopadzie ub. roku przez En-Ki (za pośrednictwem Lucyny) o powierzchni 10×10 metrów kwadratowych, po wschodniej stronie piramidy mułowej. Obszar ten nie był badany georadarem, gdyż w momencie, gdy takie badania były robione – znajdowały się tam ogromne nasypy piasku. Rozpoczęcie prac w tym miejscu będzie więc wyłącznie na podstawie wskazań En-Ki. Celem jest odkopanie potencjalnego wejścia do piramidy i/lub do samego Labiryntu.

Drugim miejscem będzie zrobienie wykopu po południowej stronie piramidy. Jest to miejsce również wskazane przez Lucynę i zbadane przez georadar w maju ubiegłego roku. Są tam wyraźne anomalie, a według informacji otrzymanych przez Lucynę, jest tam możliwy dopływ wody do piramidy mułowej. Celem jest znalezienie tego dopływu.

Trzecim miejscem jest strona północna. Są tam nagromadzone ogromne nasypy piasku (prawdopodobnie po badaniach Flindersa Petrie z 1911 roku), które będą usuwane, aby umożliwić wykopaliska. Po stronie północnej georadar wykazał bardzo interesujące anomalie i będą one weryfikowane w momencie, gdy będzie możliwość wykonania wykopów. Również i tutaj En-Ki będzie poproszony o wskazanie najlepszego miejsca do prac wykopaliskowych.
Andrzej Wójcikiewicz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Hawara. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Opóźnione wykopaliska w Hawarze ruszyły

  1. hmmm pisze:

    A co z chemtrails? Może HAARP to plan B na wypadek nie uruchomienia tych całych piramid, czakr itd.? :] Ale co wspólnego z tym maja nanochipy w szczepionkach na niby pandemiczną grype świńską, na którą mozliwe że chorowałem latem tego roku więc mogłem się uodpornić (tyle że o istnieniu AH1N1 zabardzo niebyłem wtedy świadomy, tzn. że to ściema…) więc po co kwarantanny i obozy koncentracyjne FEMA się buduje? I dlaczego trzeba płacić ZUS przymusowo? Ciekawe co Pan Jezus na to powie, może znalazł już swojego Noe’go, może przyleciał juz tym samolotem


    Może to rzekomy terrorysta z Alkaidy czy taliban i dlatego trzeba opodatkowac emisje CO2 , czyli wprowadzic podatek węglowy by finansować Nowy Porządek Świata by zapewnić nieprzerwany monopol na władze Illuminatom którzy sa jaszczurkami pijącymi ludzka krew i kontaktują się z demonami wykorzystując do tego Kabałę czyli zydowska religię przyjętą od istot pozaziemskich by mógł zapanować szatan na ziemi, którego nie ma, gdyz jest tylko brakiem światła. A fikcyjny terroryzm był potrzebny by moznabyło napaść na IRAQ i zagrabić z tamtych muzeów różne wykopaliska starozytne i przy okazji by reptylianie mogli dossać się do ropy naftowej czyli krwi naszej planety Ziemia niczym pijawka, którymi kiedys leczono ludzi. Co pan o tym wszystkim myśli? Co na to architekt Matrixa?: http://www.youtube.com/watch?v=8l_meOam55Q

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s