Relacja z konferencji w Kairze

kair_2009_iv_58 KWIETNIA 2009

KONFERENCJA NAUKOWA W KAIRZE I WYKOPALISKA W HAWARZE

W dniach 1-2 kwietnia b.r. odbyła się Konferencja naukowa w Kairze pod tytułem „Labirynt 2009“. Organizatorem Konferencji był Wydział Archeologii Uniwersytetu w Kairze, zaś – sponsorem i inicjatorem – Fundacja Wspierania Badań Archeologicznych „Dar Światowida“. Ze strony polskiej Uniwersytet Wrocławski był reprezentowany przez dr Adama Szynkiewicza z Instytutu Nauk Geologicznych. Fundację „Dar Światowida“ reprezentowali: Lucyna Łobos, Iwona Stankiewicz, William Brown, Mariusz Borkowski oraz Andrzej Wójcikiewicz.

kair_2009_iv_1
kair_2009_iv_4

Konferencja była ogromnym sukcesem z punktu widzenia ilości przedstawianych referatów (w ciągu dwóch dni – odbyło się 15 prelekcji naukowców egipskich, amerykańskich, polskich); propagandowym – jak poinformowali nas nasi egipscy koledzy Konferencja rozbudziła ogromne zainteresowanie w środowisku archeologów i egiptologów. Dla nas najważniejszym jej aspektem był fakt, że stała się w pewnym sensie „przełomem“ jeśli chodzi o informacje związane z badaniami w Hawarze.

kair_2009_iv_3

Ze strony polskiej referaty przedstawili: dr Adam Szynkiewicz, Andrzej Wójcikiewicz oraz William Brown.

kair_2009_iv_2

Prezentacja dr Adama Szynkiewicza dotyczyła analizy najciekawszych wyników badań georadarowych wykonanych w rejonie piramidy w Hawarze w marcu i w maju 2008. Była to doskonała i niezwykle profesjonalnie wykonana interpretacja anomalii zauważonych podczas wyżej wymienionych badań. Dr Szynkiewicz zdążył nas już przyzwyczaić do swego merytorycznego i rzeczowego przygotowania, czym również zwrócił uwagę i zyskał szacunek naukowców egipskich. Pod koniec swej prezentacji dr Szynkiewicz przedstawił niezwykle ciekawy, nowatorski projekt prześwietlenia piramidy mułowej za pomocą georadaru i możliwości jakie daje taki „wynalazek“ jeśli chodzi o prześwietlanie innych piramid (np. Wielkiej Piramidy).

kair_2009_iv_7

Moja prezentacja (Andrzej Wójcikiewicz) w pierwszym dniu Konferencji była zatułowana „Historia Projektu Hawara“. Jej celem było przedstawienie i uświadomienie naukowcom egipskim – „prawdziwego źródła“ finansowania badań w Hawarze – czyli Lucyny Łobos. Chodziło o przedstawienie – jak to się zaczęło (hipnotyczna regresja wieku, chanelingi), poprzez badania na Ślęży (radiestezja, georadar, archeologia), poprzez kolejne wyjazdy do Egiptu i inspirowane przez nas badania georadarowe w Gizie dr Mohameda Abbasa, wreszcie dotarcie do badań w Hawarze w poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu na podstawie informacji uzyskiwanych właśnie – poprzez Lucynę.

kair_2009_iv_6

Starałem się również uświadomić słuchaczom, że jedynym powodem, dla którego istnieją już trzy Fundacje zbierające środki na badania w Hawarze (to znaczy „Dar Światowida“ w Polsce, „The Mysteries of the World“ w Chicago, oraz nowa organizacja „Enkira“ w Szwajcarii) jest fakt, że ludzie wierzą w to, co mówi Lucyna Łobos. Gdyby nie ten prosty fakt – nie byłoby badań w Hawarze i nie byłoby tej Konferencji. Wspomniałem również o „głębszym znaczeniu“ informacji Lucyny, czyli – o roku 2012 i o naszym ostatecznym celu – jakim jest dotarcie do grobowca Budowniczego Wielkiej Piramidy.

kair_2009_iv_10

Kropką nad „i“ była fenomenalna prezentacja przygotowana przez Williama Browna (Billa), męża Lucyny. Jego referat zatytułowany „Niekonwencjonalne metody badań w poszukiwaniu ważnych znalezisk archeologicznych“ mówił o tym wszystkim, co na ogół jest wstydliwie przemilczane przez świat nauki, archeologów, czyli – o jasnowidzeniu, widzeniu na odległość (remote viewing), radiestezji, chanelingu – w kontekście wykopalisk odbywających się w Hawarze i miejsc, gdzie badania są obecnie wykonywane. Bill przedstawił również projekt „odwodnienia“ piramidy mułowej.

Wszystkie wystąpienia było ograniczone w czasie do około 20 minut, a pod koniec każdego „bloku“ prezentacji był czas na zadawanie pytań prelegentom.

Dla nas samych – niezwykle wzruszające było zakończenie Konferencji, kiedy Dziekan Wydziału Archeologii Uniwersytetu w Kairze, prof. dr Alaa Eldin Shaheen, poprosił Lucynę Łobos na scenę i wręczył jej specjalną pamiątkową tablicę od Uniwersytetu, która wcześniej była wręczona tylko kilku wyjątkowym gościom. Dlatego uważamy, że Konferencja ta była swego rodzaju „przełomem“ jeśli chodzi o ujawnienie prawdziwego celu naszych badań i przede wszystkim – źródła informacji. Co najważniejsze – świat nauki nie był aż tak bardzo tym zaszokowany jak niektórzy przewidywali. „Ściśle naukowe“ wystąpienie dr Adama Szynkiewicza przyjęto bardzo życzliwie, wystąpienia moje i Billa przyjęte były z ogromnym zainteresowaniem i… akceptacją.

kair_2009_iv_9

Na Konferencję do Kairu przyleciało również szereg osób zarówno z Polski, jak i z innych krajów w charakterze obserwatorów. Z Polski towarzyszyli nam: Pani Krystyna Maciąg (sponsor Fundacji), Pani Danuta Nowaczyk z córką Alicją (sponsorzy Fundacji), znany reżyser teatralny, filmowy i operowy Pan Henryk Baranowski, Pan Cezary Mielczarek (sponsor Fundacji). Z Węgier przyleciała Pani Ida Nadzsal oraz jej mąż Atilla Kovari (przedstawiciele Fundacji „Leela Foundation“, która jest wydawcą węgierskiego tłumaczenia książki „Przebudzenie Cheopsa“). Z Niemiec – Maria i Joachim Gritsch (założyciele Fundacji „Enkira“ i wydawcy niemieckiego tłumaczenia „Przebudzenia Cheopsa“). Była również specjalna ekipa filmowa z Berlina, kierowana przez Pana Francois Boucher, która zrobiła film zarówno z Konferencji w Kairze, jak i z miejsca wykopalisk w Hawarze.

kair_2009_iv_8

Kilka zdjęć z aktualnego stanu prac:


Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Hawara i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s