Wykopaliska w Hawarze wstrzymane

Ze względu na chwilowy brak funduszy w naszej Fundacji na wykopaliska w Hawarze, zostały one czasowo wstrzymane do momentu uzyskania odpowiednich środków finansowych na ich kontynuowanie. Jak wiadomo z ostatnich zamieszczonych na naszej stronie listów – dotarła do nas informacja, że wykopaliska i cały Projekt Hawara, czyli poszukiwanie Wielkiego Labiryntu, ma zostać przejęty przez samego Dyrektora Generalnego Najwyższej Rady Starożytności, dr Zahi Hawassa. W takiej sytuacji prawdopodobnie nastąpiłoby ogromne przyspieszenie prac.
Jak dotychczas, ta opcja nie została oficjalnie potwierdzona, gdyż Najwyższa Rada i dr Hawass nie ustosunkowali się do tej propozycji. W związku z tym Projekt Hawara będzie w dalszym ciągu prowadzony przez Uniwersytet w Kairze i Uniwersytet Wrocławski, na podstawie Aneksu do umowy głównej z dnia 7 kwietnia 2008. Aneks ten został podpisany z datą 7 kwietnia 2009 we Wrocławiu i w Kairze. Ze strony Uniwersytetu Wrocławskiego Aneks podpisał Prorektor d/s Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Adam Jezierski, ze strony Uniwersytetu w Kairze podpis złożył Dziekan Wydziału Archeologii, prof. dr Alaa Eldin Shaheen.
Fundacja „Dar Światowida“, na podstawie umowy w Uniwersytetem Wrocławskim w dalszym ciągu zobowiązana jest do pełnego finansowania badań w Hawarze. W związku z tym Fundacja poszukuje „sponsorów strategicznych“, którzy byliby w stanie zapewnić płynność finansową, aby w przyszłości żadne tego rodzaju trudności nie mogły przeszkodzić w dalszym prowadzeniu badań – tym bardziej, że potrzebne kwoty nie są wygórowane.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s