Nowości bez nowości

Zbliżają się Święta Wielkanocne, więc w imieniu swoim oraz wszystkich członków Fundacji „Dar Światowida“ chciałem złożyć najserdeczniejsze życzenia wspaniałych Świąt Wielkanocnych wszystkim darczyńcom, sympatykom i obserwatorom Projektu Cheops, Projektu Ratowania Ziemi i Ludzi. W kontekście wydarzeń, których jesteśmy na co dzień świadkami…zbliżające się Święta są okazją do zadumy nad przyszłością naszej Ziemi, nad istotą naszego życia, nad przyszłością każdego z nas i istaniejącego obecnie świata… Życzę więc nam wszystkim – chwil pokoju i relaksacji, dobrej energii przekazywanej innym ludziom.

Czuję się nieco dziwnie pisząc ten tekst, gdyż na ogół staram się przekazywać wszytko to, co dzieje się w Egipcie, co dzieje się w Projekcie Cheops, tym bardziej, że od wielu sympatyków otrzymujemy sporo pytań: „Co z Projektem?“

Teoretycznie, patrząc na to z boku – w Egipcie „nic się nie dzieje“. Projekt kontynuacji wykopalisk w Hawarze jest ciągle „dopracowywany“, projekty w Memfis i na terenie Trzech Piramid w Gizie czekają na weryfikację i akceptację ze strony osób postawionych na najwyższych stanowiskach w Najwyższej Radzie. Na pytanie dlaczego do tej pory, pomimo upływu czasu i pomimo ogromnej atrakcyjności oferty z Polski – projekty nie są jeszcze podpisane przez odpowiednie osoby – nie potrafię znaleźć odpowiedzi.

Sądzę, że w grę wchodzą osobiste układy na terenie Egiptu, które muszą się wśród ludzi zainteresowanych „dopasować“, musi upłynąć egipski czas, aby wszystko w końcu zaczęło funkcjonować w odpowiedni sposób.

Tak więc, pomimo wrażenia, że w Egipcie „nic się nie dzieje“ – dzieje się ciągle dużo, bardzo dużo. Jest niezaprzeczalnym faktem, że coraz więcej znaczących osób w Najwyższej Radzie i w kołach egipskich archeologów jest zainteresowanych, aby te projekty zostały jak najszybciej wdrożone, aby prace w Memfis, w Gizie i w Hawarze zostały rozpoczęte. Taka międzynarodowa misja archeologiczna jest dla Egiptu niezwykle atrakcyjna, gdyż pieniądze są przekazywane z Polski na konkretne badania, ludzie mają pracę, istnieje możliwość dokonania bardzo ciekawych odkryć archeologicznych (nie mówiąc już o innych korzyściach) i jedyne co jest potrzebne, to „jeden gram dobrej woli“ ze strony osób odpowiedzialnych za decyzje. Kiedy to się wreszcie stanie – dzisiaj odpowiedzieć jeszcze nie potrafię. Mogę narazie powiedzieć – En Shaa Allah. Jak Bóg pozwoli.

Andrzej Wójcikiewicz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Nowości bez nowości

 1. wodnik-65 pisze:

  bardzo proszę o podanie daty i miejsca kolejnego spotkania przekazu.

  pozdrawiam

  Basia

 2. wodnik-65 pisze:

  proszę o powiadomienie mnie o kolejnych spotkaniach przekazu,bardzo proszę o podanie daty i miejsca.Serdecznie dziękuję.

  pozdrawiam

  Basia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s