LIST OD UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO DO NAJWYŻSZEJ RADY STAROŻYTNOŚCI

Chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych tematem dalszych prac w Egipcie, że pod koniec kwietnia b.r. JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Marek Bojarski wystosował oficalny list do Sekretarza Generalnego Najwyższej Rady Starożytności, dr Zahi Hawassa z propozcją współpracy i podpisania bezpośredniej umowy pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim a Najwyższą Radą.

Z tego co wiemy – dr Hawass czekał na taki list i otrzymał go w dniu 2 maja b.r. W liście wymienione zostały trzy projekty, które mogą być finansowane przez Fundację „Dar Światowida“ za pośrednictwem Uniwersytetu:

  • kontynuacja prac w Nekropolii w Hawarze;
  • prace w Memfis;
  • renowacja grobowca Heptep-Ra w Gizie.

W przypadku podpisania umowy pomiędzy Najwyższą Radą Starożytności a Uniwersytetem Wrocławskim fundacja „Dar Światowida” byłaby ponownie gwarantem finansowania wspomnianych projektów. Takie zobowiązanie podpisaliśmy zanim JM Rektor zgodził sie wysłać w/w list. W kontekście ostatnich wydarzeń jest to bardzo pozytywna informacja, gdyż daje realne szanse na szybkie rozwiązanie dotychczasowej „patowej“ sytuacji i braku działania. Zakładamy, że dr Hawass i Najwyższa Rada szybko i pozytywnie ustosunkują się do propozycji Uniwersytetu, co otworzy kolejny rozdział prac badawczych i wykopliskowych w Egipcie z korzyścią dla nauki archeologii, dla Egiptu i dla świata.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Giza, Hawara. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s