Wakacyjne podróże

Mamy już połowę lipca, wiele osób, które obserwują naszą stronę pewnie zastanawiają się czy cokolwiek nowego dzieje się w Projekcie Cheops, czy w dalszym ciągu mamy „okres martwy“.

Wielu osobom może wydawać się, że od momentu zatrzymania przez dr Hawassa wykopalisk w Hawarze nastąpiła stagnacja. Owszem, były rozmowy, były propozycje, były plany, ale w praktyce nic się nie zdarzyło. Obecnie w Kairze temperatury dochodzą do 45-50 stopni Celcjusza, wykopalisk żadnych się nie prowadzi (bo za gorąco), ale mimo wszystko – ludzie w biurach pracują i życie toczy się dalej.

Ja osobiście wybieram się za parę dni do Kairu gdzie mam spotkać (kolejne spotkanie!) którąś z ważnych osobistości w Najwyższej Radzie Starożytności. Być może będzie to zastępca dr Hawarssa, dr Sabry Abdel Azez (to on de facto – kieruje w tej chwili działaniami Rady, gdyż dr Hawass wyjechał na wakacje do Stanów Zjednoczonych). Być może będzie to ktoś z jego podwładnych. Kontakty takie są konieczne, ponieważ po wielu doświadczeniach i rozmowach doszedłem do jednego wniosku: pisma niewiele dają. Sprawy załatwia się przez osobiste kontakty, spotkania, rozmowy. Jeśli cię polubią, poczują do ciebie sympatię, przekonasz ich w jakiejś sprawie – załatwić można wszystko. Jeśli pozostajesz anonimowy – nikt się twoją sprawą nie interesuje. Poza tym – jednym z celów mojej wizyty będzie przygotowanie spotkania z dr Hawassem i/lub z dr Sabry z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Wrocławskiego w sprawie wykopalisk wspomnianych w liście od JM Rektora do dr Hawassa (czyli Hawara, Memfis i Giza).

Sądzę, że zatrzymanie prac w Hawarze w kwietniu 2009 roku (podobnie jak zatrzymanie prac na Ślęży w maju 2006 roku) nie jest przypadkowe. Już dawno powiedziane było, że przypadków w tym Projekcie nie ma. Zarówno na Ślęży, jak i w Hawarze brakowało tygodnia lub dwóch aby dotrzeć do anomalii wykazanych przez georadary. Na podstawie tych doświadczeń można stworzyć dwie teorie:
1. Prace zostały wstrzymane, ponieważ są grupy, którym bardzo zależy, aby pewne rzeczy nie zostały odkryte, gdyż dałoby to ogromny i niechciany rozgłos znaleziskom, popularyzując samą Misję Ratowania Ziemi;
2. W obydwu przypadkach – nie przyszedł jeszcze odpowiedni czas na znaleziska, które mogą się kryć we wskazanych przez Lucynę miejscach.

Obydwa warianty są prawdopodobne – ale sądzę, że „właściwy czas“ zbliża się do nas szybkimi krokami. O jednym mogę zapewnić – zabezpieczenie Ziemi przed grudniem 2012 włączyć ZDĄŻYMY.
NOWA SESJA NA STRONIE
Na naszej stronie umieszczona dzisiaj została nowa sesja z Lucyną Łobos z numerem 107 (dział „Sesje”). Jest to sesja prywatna udostępniona nam dzięki uprzejmości Pana Rafała Wyszowatego.

Życzę wszystkim wspaniałych wakacji i do następnego kontaktu.
Andrzej Wójcikiewicz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wakacyjne podróże

  1. faraon20121 pisze:

    Na stronie http://www.gizamap.com znajduje się petycja do Egipcjan, aby zezwolili na wykopaliska (o petycji mówił Enki i Barbara Choroszy w audycji z 07.07.2010

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s