Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Zarząd oraz Rada Fundacji Wspierania Badań Archeologicznych „Dar Światowida“ życzy wszystkim naszym sympatykom – pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia.  Życzymy i Wam i sobie – aby rok 2011 przyniósł zmiany i działania, które są potrzebne do realizacji naszych celów zarówno w Egipcie jak i w Polsce.  Życzymy, aby dla nas wszystkich następny rok był czasem nauki i nadziei na lepszą przyszłość.

Sytuacja w Egipcie
Od ostatnich „Nowości“, które były umieszczone w październiku br. zmieniło się sporo w „sytuacji politycznej“ jeśli chodzi o egipską archeologię i stosunek do nas jej władz. Zostaliśmy poinformowani przez naszych przyjaciół i współpracowników w Kairze, że Najwyższa Rada Starożytności rozważa dalszą współpracę z naszą Fundacją i udzielenie kolejnych pozwoleń.  Jest to bardzo pocieszająca wiadomość – choć powstaje pytanie, czy początkowe pozwolenia będą na obszary szczególnie nas interesujące. Niemniej jednak, ponowne badania w Egipcie byłyby ogromną zmianą w porównaniu do poprzedniego okresu, w którym mogliśmy tylko „prowadzić rozmowy“, a w zakresie interesującuch nas badań naukowych i wykopalisk – właściwie nic sie nie działo. Z perspektywy czasu sądzę jednak, że były one konieczne, aby w dalszym ciągu utrzymać się w kręgu zainteresowania kierownictwa Najwyższej Rady Starożytności.

Rok 2011 powinien przynieść dużo pozytywnych zmian w najważniejszych dla nas sprawach.  Wynika to zarówno z informacji płynących z Egiptu, jak i informacji z sesji z En-Ki.  Fragmenty kilku niezwykłych, niespodziewanych sesji z En-Ki są zamieszczone w najnowszej książce „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“.

Kolejna część historii Projektu Cheops
Jak już informowałem, w styczniu 2011 roku ukaże się w Polsce książka Andrzeja Wójcikiewicza „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“ z podtytułem „Egipt, archeologia i rok 2012“. Jest to nie tylko kronika wydarzeń, które działy się w Projekcie Ratowania Ziemi i Ludzi od kwietnia 2005 roku (kiedy została oddana do druku książka „Przebudzenie Cheopsa“), ale jest również przeglądem zakulisowych działań i prób „utopienia“ całego Projektu w powodzi kłamstw i pomówień. To, że – pomimo tych działań – Projekt Cheops ciągle istnieje zarówno w Egipcie, jak i w Polsce, zawdzięczamy z pewnością życzliwej pomocy wspaniałych ludzi i opiece sił wyższych.

Sesje publiczne w Chicago i w Szwajcarii
W dniu 5 grudnia br. odbyła się sesja publiczna w Chicago z udziałem Lucyny Łobos-Brown.  Treść tej sesji jest umieszczona na naszej stronie w dziale „Sesje“, jako sesja nr 110.

W niedzielę, 12 grudnia 2010 roku, odbyła się w Szwajcarii konferencja zorganizowana przez Marię i Joachima Gritsch z udziałem Lucyny Łobos-Brown.  Treść sesji publicznej, która odbyła się pod koniec konferencji będzie nam dostarczona przez organizatorów i po przepisaniu postaramy się ją umieścić ją na naszej stronie możliwie jak najszybciej.

Podziękowanie darczyńcom
Chciałem ponownie bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy w tym roku wpłacali na konto naszej Fundacji mniejsze lub większe kwoty.  Było i jest to dla nas szczególne wyróżnienie i bardzo ważna energia wsparcia w sytuacji, gdy sprawy egipskie są „w zawieszeniu“. Po raz kolejny uświadomiło to nam, że są ludzie, którzy mimo wszystko – wierzą w nasz Projekt i nie zniechęcają się faktem, że na razie pozornie „nic się nie dzieje“.  Prędzej czy później w Egipcie ruszymy i Wasza pomoc jest w tej sytuacji nieoceniona.  Dziękuję za Wasze wielkie serca w imieniu swoim i w imieniu wszystkich członków naszej Fundacji.
Andrzej Wójcikiewicz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

  1. uzurpacja pisze:

    Naprawdę śmiać mi się chce, jak to wszystko czytam… Oni chcą się z zmierzyć z precesją! Jedynym osiągnieciem tej pani było chyba wyjście za mąż za Amerykanina i pojawienie się w określonym środowisku. Dla mnie ta pani jest ewidentną oszołomką, a jej”enki” jeszcze bardziej niewiarygodny. Pozytywne zmiany w Egipcie? Przecież tam jest islamska rewolucja, a kraj podupada w zastraszajacym tempie. Więc niech ta pani lepiej schowa się do mysiej dziury i więcej nie pokazuje na forum!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s