10 lutego 2011

Książka „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“
Miło mi poinformować, że ukazała się już – zapowiadana wcześniej – książka Andrzeja Wójcikiewicza „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“ z podtytułem „Egipt, archeologia i rok 2012“. Książka będzie dostępna w księgarniach w całej Polsce. Można ją również nabyć w księgarni internetowej Wydawnictwa KOS: www.kos.com.pl
Książka jest kontynuacją „Przebudzenia Cheopsa“ i stanowi kronikę wydarzeń, które działy się w Projekcie Cheops od kwietnia 2005 roku do grudnia 2010 roku. Zapowiada również bardzo ciekawe zmiany w funkcjonowaniu i koncepcji Projektu Zabezpieczenia Ziemi przed nasilającymi się zmianami geo-klimatycznymi, oraz niebezpieczeństwami związanymi z 2012 rokiem. Dokładniej napiszę o tych zmianach w następnych „Nowościach“.

Sytuacja w Egipcie
Delegacja Fundacji „Dar Światowida“ miała wylecieć do Kairu 29 stycznia b.r. w celu przeprowadzenia rozmów na temat interesujących nas wykopalisk z dwoma uniwersytetami, które są zainteresowane w nawiązaniu stałych kontaktów i prowadzeniu prac badawczych za pośrednictwem Uniwersytetu Wrocławskiego, przy finansowaniu ze strony naszej Fundacji. Ze zrozumiałych względów – nasz wylot został w ostatniej chwili odwołany, ale rozmowy będą kontynuowane i następny wyjazd przewidywany jest pod koniec marca b.r.

Konferencja na Uniwersytecie Zagazig w Egipcie
W dniach 21-23 marca 2011 roku planowana jest Druga Międzynarodowa Konferencja organizowana przez Wydział Starożytnych Studiów Bliskowchodnich (Ancient Near Eatern Studies) dotycząca badań archeologicznych i historii regionów bliskowschodnich. Przewidywany jest udział naukowców z około 20 krajów.
W konferencji weźmie m.in. udział dr Adam Szynkiewicz, pracownik naukowy Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Dr Szynkiewicz przedstawi tam dwa referaty: wyniki badań georadarowych w Hawarze, oraz unikalny projekt prześwietlenia Wielkiej Piramidy za pomocą specjalnego georadaru. Na konferecnję wybiera się również delegacja Fundacji „Dar Światowida“.

Uniwersytet Zagazig znajduje się w odległości około 70 km od Kairu i jego Wydział Studiów Bliskowschodnich jest bardzo zainteresowany we współpracy z Uniwersyetetm Wrocławskim. Obecne, przedłużające się niepokoje społeczne w Egipcie, mogą oczywiście zakłócić możliwość udziału w konferencji (choć organiztorzy twierdzą, że nie mają zamiaru jej odwoływać). Najbliższe tygodnie zadecydują, czy i ten wyjazd nie będzie musiał być odłożony.
Andrzej Wójcikiewicz

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s